nidzica.wm.pl: Nidzicki szpital ma kolejne narzędzie do walki z rakiem

nidzica.wm.plBadanie to polega na wprowadzeniu przez odbyt do dolnego odcinka przewodu pokarmowego wziernika zakończonego kamerą i oglądanie obrazu na monitorze komputera co umożliwia wczesne wykrycie raka jelita grubego, pobieranie wycinków błony śluzowej jelita grubego do badań histopatologicznych, a także wykonywanie drobnych zabiegów, np.: usuwanie pojedynczych polipów.

To nowoczesne urządzenie przyda się podczas leczenia pacjentów, którzy mają lub mieli usuwane wcześniej polipy jelita grubego, do diagnostyki zaburzeń oddawania stolca lub krwawienia z odbytu i chorób zapalnych jelita grubego.

To już kolejny cenny zakup sfinansowany za pieniądze zebrane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala, które pozyskuje pieniądze z nawiązek sądowych i jednoprocetowych dobrowolnych odpisów podatkowych.

W swojej sześcioletniej służbie pacjentom naszego szpitala Stowarzyszenie zakupiło aparat ultrasonograficzny, ssak elektryczny, holter rr, 4 pompy infuzyjne, wagę lekarską, 2 głowice ultrasonograficzne kardiologiczna i brzuszna, pulsoksymetr, gastrofiberoskop, defibrylator oraz udzieliło dotacji dla ZOZ na zakup karetki. Łączny koszt pomocy to prawie 400 tys. zł.

źródło: nidzica.wm.pl

Skip to content