Blok Operacyjny

Blok telefony

Blok telefony

Kierownik Bloku Operacyjnego

tel. 089 757 99 03

Dyżurka Pielęgniarek

tel. 089 625 05 24

Kierownik: mgr Stanisław Goliński
specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego

Blok Operacyjny stanowi komórkę organizacyjną szpitala. W jego skład wchodzą:

  • dwie sale operacyjne

  • sala poznieczuleniowa

  • sala przygotowania pacjenta do zabiegu

W kwietniu 2022 roku w szpitalu został uruchomiony nowy Blok operacyjny, wyposażony w nowoczesny sprzęt, posiadamy nowy laparoskop 4K, aparat rentgenowski typu ramie C, laser homolowy, ultrasonograf, sprzęt do artroskopii, do usuwania kamieni z nerek metodą RIRS i miniPCNL oraz do histeroskopii renomowanych firm jak również nowe aparaty do znieczulenia oraz bardzo zaawansowany system monitorowania parametrów życiowych pacjenta pozwalający na bezpieczne prowadzenie znieczulenia, wczesne wykrywanie zagrożeń i ich eliminację.

W komfortowo urządzonych salach operacyjnych posiadających nawiew laminarny oraz odciąg gazów anestetycznych wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii ogólnej, ginekologii, ortopedii i urologii.

Wysokie kwalifikacje lekarzy i personelu pielęgniarskiego oraz nowoczesny sprzęt gwarantują świadczenie usług medycznych na wysokim poziomie, co zapewnia bezpieczeństwo chorych w czasie zabiegu operacyjnego i znieczulenia.

W zakresie anestezjologii wykonuje się pełen profil znieczuleń do planowych i nagłych zabiegów.

W dwustanowiskowej sali poznieczuleniowej wyposażonej w sprzęt zgodnie z obowiązującymi standardami przebywają pacjenci wymagający nadzoru w bezpośrednim okresie pooperacyjnym.

Zespół Bloku Operacyjnego pozostaje w gotowości do pracy w ciągu całej doby przez wszystkie dni w roku. Zespół anestezjologiczny interweniuje w stanach zagrożenia życia we wszystkich oddziałach szpitala, prowadzi reanimacje, zwalcza ból, wstrząs, współuczestniczy w leczeniu ciężko chorych pacjentów.

Skip to content