SZPITAL BEZ DŁUGU

28 CZERWCA 2012r. spłaciliśmy ostatnią ratę kredytu zaciągniętego na obsługę „starego zadłużenia” – szpital nie posiada już żadnych zaległości finansowych.

Przypomnijmy, że jeszcze na koniec 2004r. na szpitalu ciążyło ponad 8 milionowe zadłużenie, był problem z bilansowaniem jednostki i płynnością finansową. Przyjęty program restrukturyzacyjny pozwolił dźwignąć szpital z finansowej zapaści. Ale sprawne funkcjonowanie, to nie tylko oszczędności, ale też inwestycje – oto najważniejsze inwestycje ostatnich lat:

  • odbudowa bazy pogotowia ratunkowego – zakup nowoczesnych karetek z wyposażeniem,
  • informatyzacja usług szpitalnych,
  • termomodernizacja budynków szpitala, przychodni oraz budynków administracyjno-gospodarczych,
  • dostosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • rozwój działalności w zakresie ambulatoryjnych usług specjalistycznych, rehabilitacji, a także nowych świadczeń tj. np. laparoskopia, kolonoskopia, echokardiografia, szereg nowych nadań z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, mikrobiologicznej.

Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług są zdobyte certyfikaty:

SZPITAL BEZ DŁUGU

Wszystko to udało się dzięki zaangażowaniu całego personelu naszego zakładu, ale także dzięki pomocy i współpracy wojewódzkich oraz lokalnych władz samorządowych oraz uzyskaniu dotacji od takich instytucji jak:

SZPITAL BEZ DŁUGU

I SPOŁECZEŃSTWA POWIATU NIDZICKIEGO

(Dzięki pomocy Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala w Nidzicy (OPP) oraz wpłatom z 1% podatku zakupiono sprzęt medyczny na kwotę ok. 600 tys. zł.)

WSZYSTKIM – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

WASZE WSPARCIE, ALE PRZEDE WSZYSTKIM CODZIENNA SATYSFAKCJA W NIESIENIU POMOCY NASZYM PACJENTOM, DAJE NAM SIŁY I MOTYWACJĘ DO DALSZEGO DZIAŁANIA

JUŻ DZIŚ DEKLARUJEMY NIE POPRZESTAWAĆ W STARANIACH NA RZECZ POPRAWY JAKOŚCI I ROZWOJU DZIAŁALNOŚCI NASZEGO SZPITALA

Sporządziła: Agnieszka Malinowska – Kierownik Działu Kadr, Koordynator ds. administracji

+
Skip to content