25-31 maja 2013 r. – Europejskim Tygodniem Walki z Rakiem

tydzień walki z rakiem

W dniach 25-31 maja 2013 r. odbędzie się Europejski Tydzień Walki z Rakiem. Jest on obchodzony od 1989 roku. Zapoczątkowała go Europejska Liga Walki z Rakiem we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem na Rzecz Walki z Rakiem (European Partnership for Action Against Cancer 2011-2013).

 

Celem Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem jest m.in. popularyzacja profilaktyki chorób nowotworowych wśród społeczeństwa.

 

Promocja zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób nowotworowych to ważne zadania, realizowane w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych prowadzonego przez Ministra Zdrowia. Ośrodki, którym Minister zlecił realizację Programu, przygotowały imprezy, happeningi, akcje promocyjne i informacyjne, które będą się odbywały w czasie Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem.

 

Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak dbać o zdrowie, zapraszamy do zapoznania się z propozycjami Wojewódzkich Ośrodków Koordynujących i do udziału w tych wydarzeniach.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem oraz z innymi materiałami informacyjnymi (m.in. komiksami dla dzieci i młodzieży) zamieszczonymi na stronie kodekswalkizrakiem.pl i jakrzucicpalenie.pl Osobami szczególnie narażonymi na zachorowanie na nowotwory są palacze. W ramach NPZChN działa bezpłatna Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym tel. 0 801 108 108 (w godz. 11.00-19.00). Jeśli szukają Państwo pomocy i motywacji do podjęcia decyzji zapraszamy do kontaktu z Poradnią i do odwiedzenia strony jakrzucicpalenie.pl.

źródło: Ministerstwo Zdrowia

 

Zapraszamy na bezpłatne badania cytologiczne w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy.

→ 25-31 maja 2013 r. – Europejskim Tygodniem Walki z Rakiem

+
Skip to content