Zbliżają się Walentynki

Walentynki

Zbliżają się WALENTYNKI, święto zakochanych obchodzone 14 lutego.
Z tej okazji Krajowe Centrum ds. AIDS we współpracy z młodymi artystami przygotowało oryginalną akcję, która ma zachęcać przede wszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV.

 

Wykonanie testu w kierunku HIV jest wyrazem troski o zdrowie – zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub Walentynki. Wierzymy, że wspólnie uda nam się skutecznie zachęcać do testowania i tym samym promować prozdrowotne zachowania.

 

Aktualna lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD),
w których można bezpłatnie i anonimowo zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl.

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Olsztynie
ul. Żołnierska 16 Olsztyn
wtorki i czwartki 1500-1800
Bezpłatnie i anonimowo można wykonać test w tym punkcie.

 

Jednym z elementów walentynek jest wzajemne wręczanie sobie upominków.
W związku z tym Krajowe Centrum ds. AIDS przygotowało pocztówkę z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie. Walentynkowym prezentem dla kogoś bliskiego może być też podkładka pod kubek z tym samym motywem.

 

Autorką projektu graficznego jest Ida Kwaśnica, uczennica liceum plastycznego
w Zielonej Górze, a pomysłodawcą hasła zachęcającego do wykonania testu, Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test jest Kacper Lasota – uczeń gimnazjum w Kwidzynie. Uczniowie ci byli laureatami konkursu zorganizowanego w ubiegłym roku przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

 

 

mgr Beata Rapacka, starszy asystent ds promocji zdrowia PSSE Nidzica

Skip to content