30 maja 2015 r. w Warszawie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy po raz kolejny odebrał Certyfikat „Szpital Przyjazny Dziecku”

„Szpital Przyjazny Dziecku”

W 1998 r. Szpital w Nidzicy po raz pierwszy otrzymał zaszczytny tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku”.

Zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, że tytuł ten nie otrzymuje się na zawsze i że czeka nas za kilka lat wnikliwa reocena, po której Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią zdecyduje lub nie o prawie do dalszego posługiwania się tytułem „Szpital Przyjaznego Dziecku”.

Podstawowym celem reocen jest przede wszystkim potwierdzenie prawidłowej realizacji standardów WHO/UNICEF zawartych w „10 Krokach udanego Karmienia Piersią”.

Bez problemu pierwszą reocenę przeszliśmy w 2009r.

W dniach 13-14 marca 2015r. ponownie gościliśmy Komisję ds. Ocen, reocen i monitoringu Szpitali Przyjaznych Dziecku.

Za osiągnięcia wysokiego standardu opieki nad matką i dzieckiem oraz realizację „10 Kroków do udanego Karmienia Piersią” przyznano nam na lata 2015-2019 tytuł „Szpitala Przyjaznego Dziecku”.

Dnia 30.05.2015r. podczas Ogólnopolskiej Naukowo-Szkoleniowej Konferencji w Warszawie zorganizowanej z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią w imieniu ZOZ-u w Nidzicy odebrałyśmy z rąk Dyrektora Generalnego UNICEF Polska Pana Marka Krupińskiego oraz Przewodniczącej Komisji ocen i reocen Komitetu Upowszechniania Piersią Pani Elżbiety Baum-Chróścickiej certyfikat „Szpitala Przyjaznego Dziecku”.

Tym samym Szpital w Nidzicy ponownie został wpisany do światowej listy Szpitali Przyjaznych Dziecku.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że dzięki spełnianiu standardów nasze pacjentki są otoczone opieką na światowym poziomie.

Małgorzata Gburzyńska
Położna Koordynująca Oddziału i Poradni Ginekologiczno-Położniczej
Teresa Królikowska
pielęgniarka specjalistka Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

 

Skip to content