Czy masz zdrowe nerki? Zrób test w internecie, odbierz kod na bezpłatne badanie!

Na stronie głównej –  www.poradnianefrologiczna.pl  mieszkańcy powiatów: mławskiego, żuromińskiego i nidzickiego mogą wypełnić prosty test, który pokaże w jakiej kondycji są ich nerki. Jeśli pacjenci będą tego potrzebowali, po uzupełnieniu quizu, dostaną skierowanie na bezpłatne badania nerek w najbliższym dla nich laboratorium ALAB.

W ramach badań profilaktycznych, mieszkańcy będą mogli wykonywać dwa badania – ogólne badanie moczu i oznaczenie we krwi poziomu kreatyniny wraz z obliczeniem e-GFR. Te testy pokażą, czy coś złego dzieje się w ich nerkach.

Akcja będzie trwała od połowy lipca 2022 do końca września tego roku.

Badania pokazują, że aż 30% pacjentów trafia na pierwszą w życiu dializę bezpośrednio z SOR, gdzie przypadkiem, u pacjenta przywiezionego w ciężkim stanie ogólnym, wykrywa się skrajną niewydolność nerek.

 

stacjaDializdr Piotr Koźmiński

Centrum Dializ Fresenius w Mławie istnieje od 2006 roku.

Stacja znajduje się w nowoczesnym parterowym budynku na terenie szpitala. Dysponuje klimatyzowanymi salami z telewizorami i z węzłami sanitarnymi oraz szatniami dla pacjentów. Jest wyposażona w

nowoczesny sprzęt medyczny, umożliwiający wykonywanie zabiegów hemodializ, hemodiafiltracji i hemofiltracji. Dwie sale oraz wydzielone stanowiska, których jest 19, umożliwiają bezpieczne wykonywanie zabiegów u pacjentów z różnym profilem wirusowym, według światowych standardów. Bezpłatny transport z domu na zabiegi i z powrotem zapewniają wygodne samochody – klimatyzowane busy. Ośrodek działa wyłącznie na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Oprócz dializ zewnątrzustrojowych możliwe jest także leczenie dializą otrzewnową – wizyty kontrolne i wymiany otrzewnowe odbywają się w pododdziale dializ otrzewnowych. Przy stacji funkcjonuje także poradnia nefrologiczna.

Pacjenci objęci są kompleksową opieką: opieka przeddializacyjna, dializoterapia, kwalifikacja do przeszczepu nerki lub nerki i trzustki. We współpracy z SP ZOZ Mława wykonywane są dostępy naczyniowe do dializ. Nad pacjentami czuwają doświadczeni lekarze, zespół pielęgniarski, personel administracyjny, techniczny i gospodarczy.

Ordynatorem Centrum Dializ jest dr Piotr Koźmiński, jeden z najważniejszych ekspertów współtworzących Ogólnopolski Test Zdrowia Nerek.

Stacja zapewnia obsługę dializacyjną i nefrologiczną dla ok. 200 000 mieszkańców powiatów mławskiego, żuromińskiego oraz ościennych gmin sąsiednich powiatów. Współpracuje ze szpitalem w Mławie oraz Żurominie, a także Oddziałem Nefrologicznym w Ciechanowie.

Skip to content