nidzica.wm.pl: Wycięli woreczek żółciowy bez rozcinania brzucha

nidzica.wm.plTa nowoczesna metoda operacyjna jest dużo mniej inwazyjna od metody tradycyjnej. Narzędzia chirurgiczne wprowadzone są do jamy brzusznej przez trzy niewielkie otwory.

Maciej Glinka, z-ca Dyrektora ZOZ: Do tej pory pacjenci decydujący się na wybór tej metody musieli szukać miejsca w sąsiednich szpitalach. Teraz jest to możliwe u nas, na miejscu.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu aparatów laparoskopowych, zapewniający doskonałą jakość obrazowania (High Definition), a tym samym dużą precyzję podczas wykonywania zabiegów.


Laparoskop został kupiony w grudniu 2010 r. za 170.000 zł, a 53.000 zł do jego zakupu dołożyła Gmina Nidzica.

Maciej Glinka: Nasi lekarze i średni personel medyczny przeszli szereg szkoleń, aby sprzęt mógł być w pełni wykorzystywany. — Zawsze staramy się znaleźć zewnętrzne źródła dofinansowania na zakup aparatury medycznej, gdyż z własnych środków nie bylibyśmy w stanie rozszerzać i unowocześniać prowadzonej działalności. Korzystamy więc ze środków Powiatu i Gminy oraz w dużej mierze wspomaga nas Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala w Nidzicy, gdzie każdy może dokonać wpłaty darowizny lub 1% podatku i mieć swój udział w podnoszeniu jakości wykonywanych świadczeń medycznych.


Ryszard Pawlak, Kierownik Oddziału Chirurgicznego: Laparoskop będzie używany głównie do operacji brzusznych, szczególnie do operacji pęcherzyka żółciowego i wyrostka robaczkowego, a także do tzw. laparoskopii diagnostycznych, również u pacjentów po urazach jamy brzusznej np. w wyniku wypadków komunikacyjnych na trasie E7.

źródło: nidzica.wm.pl

Skip to content