nidzica.wm.pl: 10 pomp infuzyjnych od Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala

nidzica.wm.plPompy infuzyjne służą do dokładnego dawkowania: w jednotorowych jednego, w dwutorowych jednocześnie 2 rodzajów leków. To już kolejny sprzęt, jaki zakupiło Stowarzyszenie, które gromadzi pieniądze głównie z nawiązek sądowych oraz wpłat 1% podatku, ale także z darowizn od firm i osób prywatnych. Na początku roku był to zestaw do prób wysiłkowych z bieżnią służący diagnostyce pacjentom ze schorzeniami kardiologicznymi. Dotychczas zakupiliśmy sprzęt za kwotę ponad 500 tys. zł. (wykaz na stronie internetowej www.zoz.nidzica.pl w zakładce Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala, Wydatki).

Stało się to możliwe dzięki hojności naszego społeczeństwa oraz dobrej woli wielu instytucji takich jak prokuratura i sąd, ale także dzięki temu, że nikt z członków Stowarzyszenia za swoją działalność nie pobiera żadnego wynagrodzenia, a wszystkie zgromadzone środki przekazywane są na nasz główny cel – pomoc naszemu szpitalowi, a tak naprawdę pomoc nam samym, ponieważ to my pacjenci z niego korzystamy.

Teraz stowarzyszenie zbiera pieniądze na aparatu do znieczulenia, który jest konieczny dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa pacjentom i kosztuje ok. 120 tys. zł. Jesteśmy jednak przekonani, że wspólnie uda nam się go zrealizować.

Skip to content